O nas

Koniarski / Wieleba / Śliwa Project czyli KaWu’Ś Project został powołany do życia w czerwcu 2016 roku przez gitarzystę i managera zespołu, Norberta Śliwę, który zaprosił do współpracy kilku muzyków grających w Stargardzkiej Orkiestrze Jazzowej. Stargardzko-szczeciński projekt KaWu’Ś ma w dorobku debiutancki album zatytułowany „Jazz’a vu?”. Płyta powstała pod okiem i uchem polskiego realizatora i producenta Tomasza Łukszy, współpracującego min. z: Boobym McFerrinem, Nigelem Kennedym czy Frankiem Gambale; oraz Jacka Gawłowskiego, jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na świecie, który ma na koncie światową nagrodę GRAMMY za miks płyty „Randy Brecker plays Włodek Pawlik’s Night in Calisia” w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album 2013. W muzyce zespołu KaWu’Ś słychać wpływy smooth jazzu, funky, bluesa, fusion i pop.
Wydawcą płyty „Jazz’a vu?”, która ukazała się w lutym 2017 roku, jest stargardzka firma Fronesis Marek M. Kudyba. Jej właściciel jest uznanym znawcą i pasjonatem jazzu, dlatego firma Fronesis rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwa płytowe i album „Jazz’a vu?” jest wydawniczą premierą tej firmy.
Materiał został zarejestrowany między czerwcem a grudniem 2016 roku w studiu RecPublica w Lubrzy, jednym z najlepiej wyposażonych studiów nagrań w Europie.

Zespół Koniarski / Wieleba / Śliwa Project występuje w składzie:

Michał Koniarski – trębacz, muzyk sesyjny, pedagog, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie na Wydziale Instrumentalnym, specjalność trąbka. Band leader Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej oraz Big Bandu PSM I i II st. w Stargardzie, ekspert portalu „Trumpeters.pl”. Obecnie nauczyciel trąbki w PSM I st. w Szczecinie oraz PSM I i II st. w Stargardzie. Od 2007 roku pełni również funkcję Hejnalisty Miasta Szczecin.
Czynny uczestnik wielu kursów mistrzowskich oraz warsztatów obejmujących zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową prowadzonych m.in. przez Macieja Fortunę, Piotra Schmidta, Romana Grynia, Igora Cecocho, Adama Wendta, Wojciecha Niedzielę, Zbigniewa Wrombla, Marcina Jahra, Newman Tylor Bakera, Jose Torresa. Współpracował z Filharmonią Szczecińska, Zamkiem Książąt Pomorskich oraz Teatrem Polskim w Szczecinie.

Przemysław Wieleba – pianista, muzyk sesyjny, pedagog, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Kompozycje Przemysława Wieleby spotkały się z uznaniem wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Meyera. Na co dzień nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych w PSM w Stargardzie. Organizator cyklicznych warsztatów jazzowych „Jesienny Jazz”.

Norbert Śliwa – gitarzysta, muzyk sesyjny, producent i manager muzyczny. Z zespołami, z którymi współpracował (Poland, Sunguest) odbył trasy koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Wielka Brytania, Dania). Laureat licznych konkursów: m.in. zwycięstwo w eliminacjach do festiwalu FAMA i udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, zwycięstwo w konkursie muzycznym Radia ABC i seria koncertów w szczecińskim pubie ROYAL JAZZ, trzecie miejsce w Internetowym Ogólnopolskim Festiwalu ROCKOWISKO w Kątach Wrocławskich, występy na Międzynarodowym Festiwalu „Song of Song‘s” w Toruniu, laureat Złotej Dziesiątki w II Szczecińskim Festiwalu Muzycznych Talentów. Doceniany kompozytor i producent, za utwór „Drzwi” (którego Norbert jest autorem tekstu i muzyki) w wykonaniu zespołu POLAND, który znalazł się na płycie CD „Oko Proroka” wydanej przez program telewizyjny FRONDA zebrał bardzo pochlebne recenzje dziennikarzy muzycznych z profesjonalnego muzycznego magazynu „Gitara i Bas”, gdzie podkreślone jest profesjonalne brzmienie partii gitarowych zaaranżowanych i wykonanych przez Norberta. Dorobek płytowy Norberta: „Oko Proroka” wydana przez Fronda TVP,
„Coraz bliżej nieba” wydana przez RUaH Paganini, „Labirynt” zespołu Sunguest wydana przez EP.

Przemysław Czaplicki – saksofonista altowy, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Poznańskiej Akademii Muzycznej w specjalności saksofon jazzowy. Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej w Warszawie w roku 2011. Uczestnik licznych warsztatów jazzowych w Chodzieży, Lesznie, Poznaniu i Szczecinie prowadzonych przez Piotra Barona, Newmana Taylora Bakera i Reggie Moora. Jako saksofonista i aranżer nagrał płytę „Pieśni Kaszubskie na Jazzowo” z sekstetem jazowym „Solid Blue” ze Szczecina z koncertu na żywo w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin (2015/2016). Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Brukseli i w Niemczech. Aktualnie student Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz nauczyciel zapisu nutowego Braila dla uczniów niewidomych w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowijskiego w Szczecinie.

Marcin Rakowski – absolwent PSM I i II stopnia w Stargardzie, student Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym o specjalności perkusja u profesora Jorge Luisa Valcalcer Gregorio. Półfinalista międzynarodowych konkursów perkusyjnych w Poznani i Opolu. Stypendysta artystyczny Prezydenta Miasta Stargard. Uczestnik licznych warsztatów perkusyjnych w Żaganiu, Stargardzie, Poznaniu, Szczecinie i Opolu prowadzonych przez Se-Mi Hwang, Shoko Sakai, Jose Torresa, Nyppi Noya, Cezarego Konrada i Dano Soltisa oraz Międzynarodowych Warsztatów Orkiestrowych. Koncertował w kraju i zagranicą, m.in. Niemcy, Dania.

Zdzisław Rakowski – muzyk i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalny o specjalności: perkusja. Nauczyciel w klasie perkusji w PSM I w Choszcznie i PSM I i II stopnia w Stargardzie. Dorobek pedagogiczny Zdzisława został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który dwukrotnie nagrodził go odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Do najsłynniejszych uczniów Zdzisława należą: Grzegorz Grzyb (jeden z czołowych perkusistów jazzowych w Polsce), Piotr Maślanka (perkusista Michała Bajora) i Michał Pawłowski (perkusista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Uczestnik licznych warsztatów perkusyjnych w Żaganiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu prowadzonych przez Se-Mi Hwange, Shoko Sakai, Hosse Torresa, Nypi Noya’e, Cezarego Konrada i Dano Soltisa. Koncertował w kraju i zagranicą, m.in. w Szwajcarii, Danii, Niemczech.

Tomasz Grabowy – gitarzysta basowy

Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet „Funky Groove”(od 1994 roku). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.).
Od 1995 rok Tomasz Grabowy jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, RandyBrecker,Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z : Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough( ex Joe Cocker).
Z tym ostatnim brał udział w trzech trasach koncertowych na terenie Irlandii.
Obecnie Tomasz Grabowy współracuje z Zbigniewem Lewandowskim , Mike Russel Band, MFA Kera Band, Trio Marka Radulego, Zbyszek Jakubek kwartet,Trio Artura Lesickiego , „Trio Marka Radulego”oraz autorski projekt ( wraz z Miłoszem Rutkowskim) – Vibraslap.
Od wieku lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism
muzycznych ( m.in.: nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku 2002 – Go to Chechua Mountain- Funky Groove -ankieta magazynu Gitara i Bas, oraz tytuł najlepszego zespołu jazzu elektrycznego – Funky Groove- w ankiecie czasopisma Jazz Forum 2003.
Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (www.szkolajazzu.wroclaw.pl).
Jest autorem książki instruktażowej dla basistów „Moja Basówka” -2009 rok.
Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu – Blues nad Bobrem.

Od sierpnia 2017 roku współpracuje jako basista ze stargardzkim zespołem KaWu’Ś (Koniarski / Wieleba / Śliwa).

Tomasz Grabowy – dyskografia:

Funky Groove: „Funky Groove”
Funky Groove: „Go to Chechua Mountain”
Zbigniew Lewandowski: „Songs for Friends”
Zbigniew Lewandowski i Ewa Uryga: „Colours of Soul”
Krystyna Prońko : „Złość”
Walk Away: „F/X”
Walk Away: „Wallking Around”
Walk Away: „Changes”
Walk Away: „Night Life”
Walk Away: „Double Walk”
Henry McCollough: „From Belfast to Boston”
„Gitana” (www.gitana.pl)
„Polskie gitary graja Hendrixa” (2008)
Leszek Cichoński – „The best of Studio & Live (2008 )
Jarek Zawadzki „Frequently Asked Questions” (2008)
Vibraslap (2010)
Globetrotters- „Stop don’t Talk”
Black Herritage – „Talking Africa” (2011)
Adam Wendt -Power Set (2012)
Leszek Cichoński- „Sobą Gram” (2012)